TRT EBA HD Türksat Frekans Bilgisi

TRT EBA HD Türksat Frekans Bilgileri

TRT EBA HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde EĞİTİM kategorisinde yer alan TRT EBA HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT EBA HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT EBA HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT EBA HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT EBA HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 27.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT EBA HD
Frekansı12083
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaDoğu
SR13750
FEC2/3
Paket İsmiTÜRKSAT MPEG-4 PAKET 31 DOĞU
TipHD
KategoriEĞİTİM - Tüm Eğitim Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme27.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT EBA HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT EBA 11916 V - Dikey Batı 30000 3/4 T4A TÜRKSAT ANKARA PAKET 13 - BATI

TRT EBA HD kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT EBA HD Kanalı 12083 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri Doğu, SR değeri 13750 ve FEC değeri 2/3 olarak girilmesi gerekir. TRT EBA HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

TRT EBA HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT EBA HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT EBA HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT EBA HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal EĞİTİM kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TÜRKSAT MPEG-4 PAKET 31 DOĞU paketinde bulunan TRT EBA HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.