TRT EBA Türksat Frekans Bilgisi

TRT EBA Türksat Frekans Bilgileri

TRT EBA kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde EĞİTİM kategorisinde yer alan TRT EBA kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT EBA kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT EBA Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT EBA Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT EBA kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 21.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT EBA
Frekansı11916
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTÜRKSAT ANKARA PAKET 13 - BATI
TipSD
KategoriEĞİTİM - Tüm Eğitim Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme21.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT EBA kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT EBA HD 12083 H - Yatay Doğu 13750 2/3 T4A TÜRKSAT MPEG-4 PAKET 31 DOĞU

TRT EBA kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT EBA Kanalı 11916 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT EBA kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TRT EBA Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT EBA kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT EBA kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT EBA kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal EĞİTİM kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TÜRKSAT ANKARA PAKET 13 - BATI paketinde bulunan TRT EBA kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.