TRT BELGESEL HD Türksat Frekans Bilgisi

TRT BELGESEL HD Türksat Frekans Bilgileri

TRT BELGESEL HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde BELGESEL kategorisinde yer alan TRT BELGESEL HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT BELGESEL HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT BELGESEL HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT BELGESEL HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT BELGESEL HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 5.02.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT BELGESEL HD
Frekansı11794
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaTR
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTRT HD PAKET
TipHD
KategoriBELGESEL - Tüm Belgesel Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme5.02.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT BELGESEL HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT BELGESEL 11957 V - Dikey TR 27500 5/6 T4A TRT BATI PAKET
TRT BELGESEL HD 11794 V - Dikey TR 30000 3/4 T4A TRT HD PAKET

TRT BELGESEL HD kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT BELGESEL HD Kanalı 11794 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri TR, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT BELGESEL HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

TRT BELGESEL HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT BELGESEL HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT BELGESEL HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT BELGESEL HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal BELGESEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TRT HD PAKET paketinde bulunan TRT BELGESEL HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.