HABERTÜRK HD Türksat Frekans Bilgisi

HABERTÜRK HD Türksat Frekans Bilgileri

HABERTÜRK HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde HABER kategorisinde yer alan HABERTÜRK HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve HABERTÜRK HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. HABERTÜRK HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

HABERTÜRK HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

HABERTÜRK HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 20.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıHABERTÜRK HD
Frekansı12209
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaDoğu
SR10000
FEC3/4
Paket İsmiSHOW HD PAKET
TipHD
KategoriHABER - Tüm Haber Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme20.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

HABERTÜRK HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
HABERTURK 11053 H - Yatay Batı 8000 3/4 T3A HABERTURK-BLOOMBERG HT_BATI PAKET

HABERTÜRK HD kanalının Türksat frekansı nedir?

HABERTÜRK HD Kanalı 12209 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri Doğu, SR değeri 10000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. HABERTÜRK HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

HABERTÜRK HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

HABERTÜRK HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza HABERTÜRK HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak HABERTÜRK HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal HABER kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda SHOW HD PAKET paketinde bulunan HABERTÜRK HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.