HABERTURK Türksat Frekans Bilgisi

HABERTURK Türksat Frekans Bilgileri

HABERTURK kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde HABER kategorisinde yer alan HABERTURK kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve HABERTURK kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. HABERTURK Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

HABERTURK Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

HABERTURK kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 21.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıHABERTURK
Frekansı11053
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaBatı
SR8000
FEC3/4
Paket İsmiHABERTURK-BLOOMBERG HT_BATI PAKET
TipSD
KategoriHABER - Tüm Haber Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme21.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

HABERTURK kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
HABERTÜRK HD 12209 H - Yatay Doğu 10000 3/4 T4A SHOW HD PAKET

HABERTURK kanalının Türksat frekansı nedir?

HABERTURK Kanalı 11053 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 8000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. HABERTURK kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

HABERTURK Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

HABERTURK kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza HABERTURK kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak HABERTURK kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal HABER kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda HABERTURK-BLOOMBERG HT_BATI PAKET paketinde bulunan HABERTURK kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.