TRT WORLD RD Türksat Frekans Bilgisi

TRT WORLD RD Türksat Frekans Bilgileri

TRT WORLD RD kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde GENEL kategorisinde yer alan TRT WORLD RD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT WORLD RD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT WORLD RD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT WORLD RD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT WORLD RD kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 28.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT WORLD RD
Frekansı11054
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTRT HD PAKET
TipRD
KategoriGENEL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme28.05.2024


TRT WORLD RD kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT WORLD RD Kanalı 11054 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT WORLD RD kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TRT WORLD RD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT WORLD RD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT WORLD RD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT WORLD RD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal GENEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TRT HD PAKET paketinde bulunan TRT WORLD RD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.