TRT WORLD HD Türksat Frekans Bilgisi

TRT WORLD HD Türksat Frekans Bilgileri

TRT WORLD HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde ULUSLARARASI kategorisinde yer alan TRT WORLD HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT WORLD HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT WORLD HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT WORLD HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT WORLD HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 21.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT WORLD HD
Frekansı18709
Polarizasyon DeğeriLHCP
KapsamaKa-West
SR12500
FEC2/3
Paket İsmiTÜRKSAT ANKARA PAKET 32-AFRİKA
TipHD
KategoriULUSLARARASI
ŞifreŞifresiz
Güncelleme21.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT WORLD HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT WORLD 18633 LHCP Ka-West 22500 2/3 T4A CRYSTAL TV PAKET
TRT WORLD HD 11054 V - Dikey Batı 30000 3/4 T3A TRT HD PAKET
TRT WORLD HD 12629 V - Dikey Afrika 12500 2/3 T4A TÜRKSAT ANKARA PAKET 32 - AFRİKA

TRT WORLD HD kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT WORLD HD Kanalı 18709 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri LHCP girilmelidir. Kapsama değeri Ka-West, SR değeri 12500 ve FEC değeri 2/3 olarak girilmesi gerekir. TRT WORLD HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

TRT WORLD HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT WORLD HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT WORLD HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT WORLD HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal ULUSLARARASI kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TÜRKSAT ANKARA PAKET 32-AFRİKA paketinde bulunan TRT WORLD HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.