TRT VOT 1 Türksat Frekans Bilgisi

TRT VOT 1 Türksat Frekans Bilgileri

TRT VOT 1 kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde yer alan TRT VOT 1 kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT VOT 1 kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT VOT 1 Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT VOT 1 Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT VOT 1 kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 21.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT VOT 1
Frekansı11096
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaDoğu
SR30000
FEC5/6
Paket İsmiTRT PAKET DOĞU
TipRD
ŞifreŞifresiz
Güncelleme21.05.2024


TRT VOT 1 kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT VOT 1 Kanalı 11096 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri Doğu, SR değeri 30000 ve FEC değeri 5/6 olarak girilmesi gerekir. TRT VOT 1 kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TRT VOT 1 Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT VOT 1 kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT VOT 1 kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT VOT 1 kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Türksat T3A uydusunda TRT PAKET DOĞU paketinde bulunan TRT VOT 1 kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.