TRT MÜZİK HD Türksat Frekans Bilgisi

TRT MÜZİK HD Türksat Frekans Bilgileri

TRT MÜZİK HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde MÜZİK kategorisinde yer alan TRT MÜZİK HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT MÜZİK HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT MÜZİK HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT MÜZİK HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT MÜZİK HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 20.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT MÜZİK HD
Frekansı11794
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaTR
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTRT HD PAKET
TipHD
KategoriMÜZİK - Tüm Müzik Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme20.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT MÜZİK HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT MÜZİK 11957 V - Dikey TR 27500 5/6 T4A TRT BATI PAKET
TRT MÜZİK 11096 H - Yatay Doğu 30000 5/6 T3A TRT PAKET DOĞU

TRT MÜZİK HD kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT MÜZİK HD Kanalı 11794 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri TR, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT MÜZİK HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

TRT MÜZİK HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT MÜZİK HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT MÜZİK HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT MÜZİK HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal MÜZİK kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TRT HD PAKET paketinde bulunan TRT MÜZİK HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.