TRT KURDİ Türksat Frekans Bilgisi

TRT KURDİ Türksat Frekans Bilgileri

TRT KURDİ kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde GENEL kategorisinde yer alan TRT KURDİ kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT KURDİ kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT KURDİ Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT KURDİ Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT KURDİ kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 23.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT KURDİ
Frekansı11054
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTRT HD PAKET
TipHD
KategoriGENEL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme23.05.2024


TRT KURDİ kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT KURDİ Kanalı 11054 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT KURDİ kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TRT KURDİ Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT KURDİ kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT KURDİ kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT KURDİ kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal GENEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TRT HD PAKET paketinde bulunan TRT KURDİ kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.