TRT DİYANET ÇOCUK Türksat Frekans Bilgisi

TRT DİYANET ÇOCUK Türksat Frekans Bilgileri

TRT DİYANET ÇOCUK kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde DİN kategorisinde yer alan TRT DİYANET ÇOCUK kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT DİYANET ÇOCUK kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT DİYANET ÇOCUK Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT DİYANET ÇOCUK Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT DİYANET ÇOCUK kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 27.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT DİYANET ÇOCUK
Frekansı11794
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaTR
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTRT HD PAKET
TipHD
KategoriDİN - Tüm Dini Kanallar
ŞifreŞifresiz
Güncelleme27.05.2024


TRT DİYANET ÇOCUK kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT DİYANET ÇOCUK Kanalı 11794 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri TR, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT DİYANET ÇOCUK kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TRT DİYANET ÇOCUK Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT DİYANET ÇOCUK kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT DİYANET ÇOCUK kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT DİYANET ÇOCUK kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal DİN kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TRT HD PAKET paketinde bulunan TRT DİYANET ÇOCUK kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.