TRT ÇOCUK Türksat Frekans Bilgisi

TRT ÇOCUK Türksat Frekans Bilgileri

TRT ÇOCUK kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde ÇOCUK kategorisinde yer alan TRT ÇOCUK kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT ÇOCUK kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT ÇOCUK Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT ÇOCUK Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT ÇOCUK kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 24.06.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT ÇOCUK
Frekansı11096
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaDoğu
SR30000
FEC5/6
Paket İsmiTRT PAKET DOĞU
TipSD
KategoriÇOCUK - Tüm Çocuk Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme24.06.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT ÇOCUK kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT ÇOCUK 11957 V - Dikey TR 27500 5/6 T4A TRT BATI PAKET
TRT ÇOCUK HD 11794 V - Dikey TR 30000 3/4 T4A TRT HD PAKET

TRT ÇOCUK kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT ÇOCUK Kanalı 11096 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri Doğu, SR değeri 30000 ve FEC değeri 5/6 olarak girilmesi gerekir. TRT ÇOCUK kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TRT ÇOCUK Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT ÇOCUK kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT ÇOCUK kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT ÇOCUK kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal ÇOCUK kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TRT PAKET DOĞU paketinde bulunan TRT ÇOCUK kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.