TRT AVAZ ULUSLARARASI HD Türksat Frekans Bilgisi

TRT AVAZ ULUSLARARASI HD Türksat Frekans Bilgileri

TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde ULUSLARARASI kategorisinde yer alan TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT AVAZ ULUSLARARASI HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT AVAZ ULUSLARARASI HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 27.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT AVAZ ULUSLARARASI HD
Frekansı12422
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaDoğu
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTÜRKSAT ANKARA PAKET 2 - DOĞU
TipHD
KategoriULUSLARARASI
ŞifreBISS
Güncelleme27.05.2024


TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT AVAZ ULUSLARARASI HD Kanalı 12422 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri Doğu, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

TRT AVAZ ULUSLARARASI HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal ULUSLARARASI kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TÜRKSAT ANKARA PAKET 2 - DOĞU paketinde bulunan TRT AVAZ ULUSLARARASI HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.