TRT ARAPÇA Türksat Frekans Bilgisi

TRT ARAPÇA Türksat Frekans Bilgileri

TRT ARAPÇA kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde GENEL kategorisinde yer alan TRT ARAPÇA kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT ARAPÇA kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT ARAPÇA Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT ARAPÇA Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT ARAPÇA kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 24.06.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT ARAPÇA
Frekansı11096
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaDoğu
SR30000
FEC5/6
Paket İsmiTRT PAKET DOĞU
TipSD
KategoriGENEL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme24.06.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT ARAPÇA kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT ARAPÇA HD 11096 H - Yatay Doğu 30000 5/6 T3A TRT PAKET DOĞU

TRT ARAPÇA kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT ARAPÇA Kanalı 11096 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri Doğu, SR değeri 30000 ve FEC değeri 5/6 olarak girilmesi gerekir. TRT ARAPÇA kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TRT ARAPÇA Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT ARAPÇA kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT ARAPÇA kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT ARAPÇA kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal GENEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TRT PAKET DOĞU paketinde bulunan TRT ARAPÇA kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.