SZC Türksat Frekans Bilgisi

SZC Türksat Frekans Bilgileri

SZC kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde HABER kategorisinde yer alan SZC kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve SZC kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. SZC Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

SZC Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

SZC kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 28.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıSZC
Frekansı11837
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC2/3
Paket İsmiTÜRKSAT MPEG-4 PAKET 36
TipSD
KategoriHABER - Tüm Haber Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme28.05.2024


SZC kanalının Türksat frekansı nedir?

SZC Kanalı 11837 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 2/3 olarak girilmesi gerekir. SZC kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

SZC Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

SZC kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza SZC kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak SZC kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal HABER kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TÜRKSAT MPEG-4 PAKET 36 paketinde bulunan SZC kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.