RTR PLANETA Türksat Frekans Bilgisi

RTR PLANETA Türksat Frekans Bilgileri

RTR PLANETA kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde ÇEŞİTLİ kategorisinde yer alan RTR PLANETA kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve RTR PLANETA kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. RTR PLANETA Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

RTR PLANETA Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

RTR PLANETA kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 21.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıRTR PLANETA
Frekansı11557
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC2/3
Paket İsmiTÜRKSAT ANKARA PAKET 10 - BATI
TipSD
KategoriÇEŞİTLİ
ŞifreŞifresiz
Güncelleme21.05.2024


RTR PLANETA kanalının Türksat frekansı nedir?

RTR PLANETA Kanalı 11557 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 2/3 olarak girilmesi gerekir. RTR PLANETA kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

RTR PLANETA Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

RTR PLANETA kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza RTR PLANETA kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak RTR PLANETA kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal ÇEŞİTLİ kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TÜRKSAT ANKARA PAKET 10 - BATI paketinde bulunan RTR PLANETA kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.