GRT Türksat Frekans Bilgisi

GRT Türksat Frekans Bilgileri

GRT kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde GENEL kategorisinde yer alan GRT kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve GRT kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. GRT Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

GRT Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

GRT kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 26.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıGRT
Frekansı12685
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC2/3
Paket İsmiTÜRKSAT MPEG-4 PAKET 8
TipSD
KategoriGENEL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme26.05.2024


GRT kanalının Türksat frekansı nedir?

GRT Kanalı 12685 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 2/3 olarak girilmesi gerekir. GRT kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

GRT Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

GRT kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza GRT kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak GRT kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal GENEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TÜRKSAT MPEG-4 PAKET 8 paketinde bulunan GRT kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.