FX HD Türksat Frekans Bilgisi

FX HD Türksat Frekans Bilgileri

FX HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde ÇEŞİTLİ kategorisinde yer alan FX HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve FX HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. FX HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

FX HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

FX HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 27.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıFX HD
Frekansı12196
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaDoğu
SR10400
FEC3/4
Paket İsmiFOX INT HD PAKET
TipHD
KategoriÇEŞİTLİ
ŞifreIrdeto
Güncelleme27.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

FX HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
FX HD 12461 H - Yatay Doğu 20800 3/4 Türksat 4A FOX INT HD PAKET
FX HD 11880 H - Yatay Doğu 20000 3/4 T4A TÜRK TELEKOM HD PAKET-2

FX HD kanalının Türksat frekansı nedir?

FX HD Kanalı 12196 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri Doğu, SR değeri 10400 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. FX HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

FX HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

FX HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza FX HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak FX HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal ÇEŞİTLİ kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda FOX INT HD PAKET paketinde bulunan FX HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.