DREAM TÜRK HD Türksat Frekans Bilgisi

DREAM TÜRK HD Türksat Frekans Bilgileri

DREAM TÜRK HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde MÜZİK kategorisinde yer alan DREAM TÜRK HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve DREAM TÜRK HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. DREAM TÜRK HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

DREAM TÜRK HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

DREAM TÜRK HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 20.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıDREAM TÜRK HD
Frekansı12245
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaTR
SR27500
FEC5/6
Paket İsmiDTVH P5 HD T416
TipHD
KategoriMÜZİK - Tüm Müzik Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme20.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

DREAM TÜRK HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
DREAM TÜRK 12034 V - Dikey Batı 27500 5/6 T4A DTVH P2 T47

DREAM TÜRK HD kanalının Türksat frekansı nedir?

DREAM TÜRK HD Kanalı 12245 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri TR, SR değeri 27500 ve FEC değeri 5/6 olarak girilmesi gerekir. DREAM TÜRK HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

DREAM TÜRK HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

DREAM TÜRK HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza DREAM TÜRK HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak DREAM TÜRK HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal MÜZİK kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda DTVH P5 HD T416 paketinde bulunan DREAM TÜRK HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.