DOST TV Türksat Frekans Bilgisi

DOST TV Türksat Frekans Bilgileri

DOST TV kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde DİN kategorisinde yer alan DOST TV kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve DOST TV kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. DOST TV Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

DOST TV Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

DOST TV kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 19.06.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıDOST TV
Frekansı12685
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC2/3
Paket İsmiTÜRKSAT MPEG-4 PAKET 8
TipSD
KategoriDİN - Tüm Dini Kanallar
ŞifreŞifresiz
Güncelleme19.06.2024


DOST TV kanalının Türksat frekansı nedir?

DOST TV Kanalı 12685 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 2/3 olarak girilmesi gerekir. DOST TV kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

DOST TV Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

DOST TV kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza DOST TV kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak DOST TV kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal DİN kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TÜRKSAT MPEG-4 PAKET 8 paketinde bulunan DOST TV kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.