DİYANET TV HD Türksat Frekans Bilgisi

DİYANET TV HD Türksat Frekans Bilgileri

DİYANET TV HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde DİN kategorisinde yer alan DİYANET TV HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve DİYANET TV HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. DİYANET TV HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

DİYANET TV HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

DİYANET TV HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 28.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıDİYANET TV HD
Frekansı12379
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR27500
FEC3/4
Paket İsmiTÜRKSAT ANKARA PAKET 12 - BATI
TipHD
KategoriDİN - Tüm Dini Kanallar
ŞifreŞifresiz
Güncelleme28.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

DİYANET TV HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
DİYANET TV 12422 H - Yatay Doğu 30000 3/4 T4A TÜRKSAT ANKARA PAKET 2 - DOĞU

DİYANET TV HD kanalının Türksat frekansı nedir?

DİYANET TV HD Kanalı 12379 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 27500 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. DİYANET TV HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

DİYANET TV HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

DİYANET TV HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza DİYANET TV HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak DİYANET TV HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal DİN kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TÜRKSAT ANKARA PAKET 12 - BATI paketinde bulunan DİYANET TV HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.