BEA Türksat Frekans Bilgisi

BEA Türksat Frekans Bilgileri

BEA kanalını Türksat T3A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde GENEL kategorisinde yer alan BEA kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve BEA kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. BEA Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

BEA Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

BEA kanalının Türksat T3A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 19.06.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıBEA
Frekansı12729
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC2/3
Paket İsmiTÜRKSAT MPEG-4 PAKET 26
TipSD
KategoriGENEL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme19.06.2024


BEA kanalının Türksat frekansı nedir?

BEA Kanalı 12729 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 2/3 olarak girilmesi gerekir. BEA kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

BEA Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

BEA kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza BEA kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak BEA kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal GENEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TÜRKSAT MPEG-4 PAKET 26 paketinde bulunan BEA kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.