A HABER Türksat Frekans Bilgisi

A HABER Türksat Frekans Bilgileri

A HABER kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde HABER kategorisinde yer alan A HABER kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve A HABER kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. A HABER Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

A HABER Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

A HABER kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 21.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıA HABER
Frekansı11883
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR4800
FEC5/6
Paket İsmiATV BATI PAKET
TipSD
KategoriHABER - Tüm Haber Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme21.05.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

A HABER kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
A HABER 12053 H - Yatay Doğu 27500 5/6 T4A ATV DOĞU PAKET
A HABER HD 12053 H - Yatay Doğu 27500 5/6 T4A ATV DOĞU PAKET

A HABER kanalının Türksat frekansı nedir?

A HABER Kanalı 11883 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 4800 ve FEC değeri 5/6 olarak girilmesi gerekir. A HABER kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

A HABER Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

A HABER kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza A HABER kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak A HABER kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal HABER kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda ATV BATI PAKET paketinde bulunan A HABER kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.