A2 HD Türksat Frekans Bilgisi

A2 HD Türksat Frekans Bilgileri

A2 HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde ULUSAL kategorisinde yer alan A2 HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve A2 HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. A2 HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

A2 HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

A2 HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 26.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıA2 HD
Frekansı11998
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR11666
FEC3/4
Paket İsmiATV HD PAKET
TipHD
KategoriULUSAL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme26.05.2024


A2 HD kanalının Türksat frekansı nedir?

A2 HD Kanalı 11998 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 11666 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. A2 HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

A2 HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

A2 HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza A2 HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak A2 HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal ULUSAL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda ATV HD PAKET paketinde bulunan A2 HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.