24 HD Türksat Frekans Bilgisi

24 HD Türksat Frekans Bilgileri

24 HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde GENEL kategorisinde yer alan 24 HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve 24 HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. 24 HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

24 HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

24 HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 28.05.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal Adı24 HD
Frekansı12310
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR15000
FEC3/4
Paket İsmiTÜRKMEDYA HD PAKET
TipHD
KategoriGENEL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme28.05.2024


24 HD kanalının Türksat frekansı nedir?

24 HD Kanalı 12310 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri Batı, SR değeri 15000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. 24 HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

24 HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

24 HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza 24 HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak 24 HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal GENEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TÜRKMEDYA HD PAKET paketinde bulunan 24 HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.