TRT ÇOCUK HD Türksat Frekans Bilgisi

TRT ÇOCUK HD Türksat Frekans Bilgileri

TRT ÇOCUK HD kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde ÇOCUK kategorisinde yer alan TRT ÇOCUK HD kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TRT ÇOCUK HD kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TRT ÇOCUK HD Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TRT ÇOCUK HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TRT ÇOCUK HD kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 14.07.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTRT ÇOCUK HD
Frekansı11794
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaTR
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTRT HD PAKET.
TipHD
KategoriÇOCUK - Tüm Çocuk Kanalları
ŞifreŞifresiz
Güncelleme14.07.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT ÇOCUK HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT ÇOCUK 11957 V - Dikey TR 27500 5/6 T4A TRT BATI PAKET
TRT ÇOCUK 11096 H - Yatay Doğu 30000 5/6 T3A TRT PAKET DOĞU
TRT ÇOCUK HD 11054 V - Dikey Batı 30000 3/4 T3A TRT HD PAKET

TRT ÇOCUK HD kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT ÇOCUK HD Kanalı 11794 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri V - Dikey girilmelidir. Kapsama değeri TR, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT ÇOCUK HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

TRT ÇOCUK HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TRT ÇOCUK HD kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT ÇOCUK HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TRT ÇOCUK HD kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal ÇOCUK kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TRT HD PAKET. paketinde bulunan TRT ÇOCUK HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.